Włodzimierz-Baranowski-296x247

Prof. dr n. med. Włodzimierz Baranowski

Spec. ginekologii onkologicznej, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.
Pewnego dnia babcia nie domagała i poprosiła, by został lekarzem, bo to jej się może przydać – wyznaje.

Andrzej Bulski

Spec. chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, Przychodnia Lekarska Zdrowie.

Mama – chirurg, ojciec – farmaceuta wychowywali mnie w duchu służenia innym. Zawód lekarza ma dla mnie różne wymiary – poznałem pracę w szpitalu, pogotowiu oraz przychodni. Doświadczenie nauczyło mnie, że nigdy nie należy się poddawać, gdy chodzi życie pacjenta.

Urszula Czernek

Spec. onkologii klinicznej, Klinika Chemioterapii Nowotworów UM w Łodzi.

Lubię leczyć, uczyć, rozmawiać. Ważne, by pacjent mógł zadać pytania i aby otrzymał na nie jasne odpowiedzi. Jeśli są one okraszone ciepłym słowem i uśmiechem, współpraca układa się dobrze – zdradza swój sposób na pacjentów.

Anna-Łagowska-Wichrowska-296x247

Anna Łagowska-Wichrowska

Spec. pediatrii, neurologii, medycyny rodzinnej, NZOZ ARTMED w Kwidzynie.

Największą satysfakcją jest wdzięczność dzieci, które potrafią mi wskakiwać na kolana, całować, przytulać. Zbieram od nich laurki i obrazki. Dziękuję wszystkim pacjentom za zwykłe, codzienne gesty, które motywują mnie do pracy.

Marzena-Nogieć-296x247

Marzena Nogieć

Spec. chorób wewnętrznych, Optima Medycyna
w Prudniku.

Czerpię siłę ze swojej pracy. Często zostaję po godzinach, wsłuchuję się w to, co pacjenci mają do powiedzenia, nawet jeśli to nie do końca jest związane ze zdrowiem.

Jacek Nowacki

Neurolog, spec. med. rodzinnej, NZOZ Esculap w Opocznie.

Moja praca to z jednej strony wyzwanie, bo wymaga dużo samokontroli i samokształcenia, a z drugiej – oddanie ludziom
i nieustanne myślenie o nich – mówi.

Krystyna-Pucer-Świentuchowska-296x247

Krystyna Pucer-Świentuchowska

Spec. chorób wewnętrznych oraz medycyny rodzinnej, NZOZ Przychodnia Rejonowa nr 2 w Białej Podlaskiej.

Bardzo ubolewam nad obecnym podziałem na świadczeniobiorców i świadczeniodawców, a nie pacjentów i lekarzy. Rola lekarza polega na tym, aby przy wykorzystaniu swojej wiedzy medycznej i doświadczenia mógł służyć pacjentowi, a nie świadczeniobiorcy – podkreśla.

Barbara Skrobot

Spec. medycyny rodzinnej, ZPOZ w Koszycach.

Nierzadko angażuję się osobiście w sprawy pacjentów, uruchamiam kontakty, przekazuję praktyczne rady w przypadku jakichś administracyjnych barier – opowiada.

Przemysław-Wierzbicki-296x247

Przemysław Wierzbicki

Specj. chorób wewnętrznych, nefrolog, ordynator w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

Im bardziej jestem doświadczony, tym staję bardziej pokorny: wobec natury, niewiedzy – mówi.

Wioletta-Zagórska-296x247

Dr n. med. Wioletta Zagórska

Spec. pediatrii i alergologii, Klinika Alergologii i Pneumonologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wybór specjalizacji podyktowała moja niecierpliwość – wyznaje i tłumaczy: – U dzieci po dwóch–trzech dniach widać pierwsze efekty leczenia. Chciałam obserwować rozpogadzających się młodych pacjentów.

[vcex_testimonials_slider css_animation=”left-to-right” include_categories=”medycyna” count=”6″ display_author_avatar=”no”]