• Styczeń 5, 2016
  • Gala
statuetki

Stu lekarzy i stu farmaceutów zostało nominowanych do największej w Polsce nagrody przyznawanej przez pacjentów.

Do tytułów zgłosili ich pacjenci, którzy w ten sposób wyrażają swoją wdzięczność za profesjonalną, troskliwą i ponadstandardową opiekę. Zgłaszając kandydatury zarówno lekarzy jak i farmaceutów, podkreślali wyjątkowe i empatyczne podejście do chorego.

IV edycja nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny zaskoczyła organizatorów jeszcze większym zaangażowaniem
ze strony pacjentów, którzy przez ponad trzy miesiące wysyłali kandydatury lekarzy i farmaceutów. W obu kategoriach nominowano do Nagrody specjalistów, na których oddano najwięcej głosów.

Ogólna liczba zgłoszonych kandydatów do nagrody wynosiła ponad 12 tysięcy. Spośród nominowanych Kapituła Honorowa Nagrody wybierze laureatów. Przewodniczącym Kapituły jest Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski. Podczas wręczania nagród w poprzedniej edycji zwracał on uwagę, że: „Pacjenci zgłaszają osoby, które są nie tylko profesjonalnymi farmaceutami i lekarzami, ale mają coś więcej – wielkie serce, dzięki któremu możemy ich nazwać aniołami”.

Nazwiska laureatów tej prestiżowej nagrody poznamy 10 lutego 2016 roku podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej. To będzie wyjątkowe święto, które uświetni recital finalistki Konkursu Chopinowskiego Kate Liu, która podbiła serca publiczności, a przyleci ze Stanow Zjednoczonych do Polski specjalnie na ten jedyny koncert.

Idea przewodnia nagrody opiera się na filarach wyrażonych w triadzie Człowiek – Zdrowie – Miłość. Jak podkreśla Adam Górczyński, inicjator nagrody oraz redaktor naczelny „Mody na Zdrowie” i „Mody na Farmację”, partnerów merytorycznych nagrody: „Człowiek-lekarz, człowiek-farmaceuta, człowiek-pacjent, zdrowie w ujęciu holistycznym  i miłość bez której nie ma zdrowia”. Jak co roku pacjenci pokazali, że mają głęboką potrzebę wyrażania wdzięczności za poświęcony im czas i ponadstandardową opiekę. Zgłaszając kandydatury zarówno lekarzy jak i farmaceutów, podkreślali ich wysoki profesjonalizm i empatyczne podejście do chorych.

Nominowani lekarzeNominowani farmaceuci