Włodzimierz-Baranowski-296x247

Prof. dr n. med. Włodzimierz Baranowski

Spec. ginekologii onkologicznej, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.
Pewnego dnia babcia nie domagała i poprosiła, by został lekarzem, bo to jej się może przydać – wyznaje.

Andrzej Bulski

Spec. chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, Przychodnia Lekarska Zdrowie.

Mama – chirurg, ojciec – farmaceuta wychowywali mnie w duchu służenia innym. Zawód lekarza ma dla mnie różne wymiary – poznałem pracę w szpitalu, pogotowiu oraz przychodni. Doświadczenie nauczyło mnie, że nigdy nie należy się poddawać, gdy chodzi życie pacjenta.

Urszula Czernek

Spec. onkologii klinicznej, Klinika Chemioterapii Nowotworów UM w Łodzi.

Lubię leczyć, uczyć, rozmawiać. Ważne, by pacjent mógł zadać pytania i aby otrzymał na nie jasne odpowiedzi. Jeśli są one okraszone ciepłym słowem i uśmiechem, współpraca układa się dobrze – zdradza swój sposób na pacjentów.

Anna-Łagowska-Wichrowska-296x247

Anna Łagowska-Wichrowska

Spec. pediatrii, neurologii, medycyny rodzinnej, NZOZ ARTMED w Kwidzynie.

Największą satysfakcją jest wdzięczność dzieci, które potrafią mi wskakiwać na kolana, całować, przytulać. Zbieram od nich laurki i obrazki. Dziękuję wszystkim pacjentom za zwykłe, codzienne gesty, które motywują mnie do pracy.

Marzena-Nogieć-296x247

Marzena Nogieć

Spec. chorób wewnętrznych, Optima Medycyna
w Prudniku.

Czerpię siłę ze swojej pracy. Często zostaję po godzinach, wsłuchuję się w to, co pacjenci mają do powiedzenia, nawet jeśli to nie do końca jest związane ze zdrowiem.

Jacek Nowacki

Neurolog, spec. med. rodzinnej, NZOZ Esculap w Opocznie.

Moja praca to z jednej strony wyzwanie, bo wymaga dużo samokontroli i samokształcenia, a z drugiej – oddanie ludziom
i nieustanne myślenie o nich – mówi.

Krystyna-Pucer-Świentuchowska-296x247

Krystyna Pucer-Świentuchowska

Spec. chorób wewnętrznych oraz medycyny rodzinnej, NZOZ Przychodnia Rejonowa nr 2 w Białej Podlaskiej.

Bardzo ubolewam nad obecnym podziałem na świadczeniobiorców i świadczeniodawców, a nie pacjentów i lekarzy. Rola lekarza polega na tym, aby przy wykorzystaniu swojej wiedzy medycznej i doświadczenia mógł służyć pacjentowi, a nie świadczeniobiorcy – podkreśla.

Barbara Skrobot

Spec. medycyny rodzinnej, ZPOZ w Koszycach.

Nierzadko angażuję się osobiście w sprawy pacjentów, uruchamiam kontakty, przekazuję praktyczne rady w przypadku jakichś administracyjnych barier – opowiada.

Przemysław-Wierzbicki-296x247

Przemysław Wierzbicki

Specj. chorób wewnętrznych, nefrolog, ordynator w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

Im bardziej jestem doświadczony, tym staję bardziej pokorny: wobec natury, niewiedzy – mówi.

Wioletta-Zagórska-296x247

Dr n. med. Wioletta Zagórska

Spec. pediatrii i alergologii, Klinika Alergologii i Pneumonologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wybór specjalizacji podyktowała moja niecierpliwość – wyznaje i tłumaczy: – U dzieci po dwóch–trzech dniach widać pierwsze efekty leczenia. Chciałam obserwować rozpogadzających się młodych pacjentów.

• Nagroda Anioły Farmacji jest dla mnie największym wyróżnieniem, jakie w życiu otrzymałam. Jest to ogromny dar od moich pacjentów, którzy ofiarowali mi także swoje serca. Jestem dumna z więzi, jaką udało nam się nawiązać. Ta wieź sprawiła, że pacjenci zechcieli zadać sobie trud i na mnie zagłosować

MGR FARM. ANNA KOBYLIŃSKA
  • Tytuł Anioła Medycyny, jakim zostałam uhonorowana, to dla mnie ogromne zaskoczenie, a jednocześnie wielki zaszczyt. Będąc już na miejscu, w Filharmonii Narodowej w Warszawie zobaczyłam jak wysoka jest ranga tej Nagrody. Bardzo się cieszę, że docenili mnie pacjenci i bardzo serdecznie im za to dziękuję. Zawód lekarza wybrałam, ponieważ od zawsze moim marzeniem było pomagać ludziom, otaczać ich opieką oraz przynosić ulgę w bólu i cierpieniu.

LEK. MED. KRYSTYNA PUCER-ŚWIENTUCHOWSKA
  • Medycyna to powołanie. Lekarz – to cudowny zawód, który przez lata praktyki spowodował, że inaczej spojrzałam na medycynę – teraz wiem jak ważne są elementy humanistyczne w naszej pracy z pacjentem. Musimy zawsze pamiętać, że leczymy chorego człowieka i najważniejszy jest bezpośredni kontakt z nim i życzliwość. Każdy pacjent jest dla mnie najważniejszy, do każdego podchodzę bardzo indywidualnie, staram się w każdym swoim pacjencie zobaczyć przede wszystkim człowieka, a dopiero potem przypadek medyczny. Bycie lekarzem to coś więcej niż zawód, to powołanie do służby i niesienia pomocy drugiemu.. To pasja i misja jednocześnie. Lekarzem jest się zawsze i przez całe życie, to sposób życia, a nie tylko praca na etacie. To nie jest zawód, który wykonujemy tylko w określonym czasie – to powołanie, do którego zawsze musimy być przygotowani.

LEK. MED. IZABELA LENARTOWICZ
  • Jedna z pacjentek powiedziała, że chciałaby mnie zgłosić do konkursu Anioł Medycyny 2013 – zgodziłam się. Nie przypuszczałam jednak, że aż tylu pacjentów, wyśle zgłoszenie. Nagroda mnie zaskoczyła. Czuję się doceniona. To wyróżnienie to zasługa całego zespołu, z którym współpracuję – za co wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo dziękuję.

LEK. MED. ANNA KOŁACIŃSKA
  • Przyznaję, że byłem bardzo zaskoczony. Nie wiedziałem o nominacji do plebiscytu. Na początku roku zadzwonili do mnie przedstawiciele komitetu organizacyjnego i zaprosili na galę wręczenia statuetki “Anioła Medycyny 2013

DR N. MED. STANISŁAW FRANKOWSKI