dr n. med. Elżbieta Bręborowicz

Onkolog ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, woj. wielkopolskie. Pani Elżbieta pracuje od ponad dziesięciu lat na Oddziale Chemioterapii Kliniki Onkologii.

dr n. med. Stanisław Frankowski

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu z poradni urazowo-ortopedycznej szpitala miejskiego w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie.

Jak wskazuje, uzyskanie takiego tytułu jest bardzo cenne, ponieważ o jego przyznaniu decydują pacjenci.

lek. med. Tadeusz Frączek

Chirurg Krynica Zdrój woj. małopolskie

lek. med. Anna Gabig

NZOZ AG “Zdrowie” przy ulicy Słowackiego 6 w Sztumie, woj. pomorskie.

lek. med. Anna Kołacińska

Specjalista chorób wewnętrznych z Przychodni Rejonowej nr 2 w Oleśnicy, woj. dolnośląskie.

Pełna podziwu dla zawodu ojca – lekarza – zdecydowała się na medycynę. Czuje ogromną odpowiedzialność za swoich pacjentów. Jest pełna empatii i uważa, że to kluczowa cecha,  jaką powinien mieć każdy lekarz. ”

dr n. med. Barbara Kowalewska

Dyrektor placówki NZOZ na Jachcicach, konsultant w poradni Alergologicznej w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie.

DR N. MED. KRZYSZTOF TUSZYŃSKI

chirurg, lekarz medycyny pracy, ze Specjalistycznego Gabinetu Lekarskiego przy ul. Nowogrodzkiej  w Poznaniu, woj. wielkopolskie.

Dr Tuszyński nie dzieli pacjentów na  ważnych i ważniejszych –  wszyscy są dla niego tak samo istotni. Do każdego z nich podchodzi z należytym szacunkiem.

lek. med. Izabela Lenartowicz

NZOZ AG “Zdrowie” przy ulicy Słowackiego 6 w Sztumie, woj. pomorskie.

lek. med. Krystyna Pucer-Świentuchowska

Internista z Przychodni Rejonowej nr 2 w Białej Podlaskiej, woj. lubelskie.

LEK. MED. MARIA KWIATKOWSKA

Ginekolog z poradni MIESZKO w Świdnicy, woj. dolnośląskie
  • Nagroda Anioły Farmacji jest dla mnie największym wyróżnieniem, jakie w życiu otrzymałam. Jest to ogromny dar od moich pacjentów, którzy ofiarowali mi także swoje serca. Jestem dumna z więzi, jaką udało nam się nawiązać. Ta wieź sprawiła, że pacjenci zechcieli zadać sobie trud i na mnie zagłosować

MGR FARM. ANNA KOBYLIŃSKA
  • Tytuł Anioła Medycyny, jakim zostałam uhonorowana, to dla mnie ogromne zaskoczenie, a jednocześnie wielki zaszczyt. Będąc już na miejscu, w Filharmonii Narodowej w Warszawie zobaczyłam jak wysoka jest ranga tej Nagrody. Bardzo się cieszę, że docenili mnie pacjenci i bardzo serdecznie im za to dziękuję. Zawód lekarza wybrałam, ponieważ od zawsze moim marzeniem było pomagać ludziom, otaczać ich opieką oraz przynosić ulgę w bólu i cierpieniu.

LEK. MED. KRYSTYNA PUCER-ŚWIENTUCHOWSKA
  • Medycyna to powołanie. Lekarz – to cudowny zawód, który przez lata praktyki spowodował, że inaczej spojrzałam na medycynę – teraz wiem jak ważne są elementy humanistyczne w naszej pracy z pacjentem. Musimy zawsze pamiętać, że leczymy chorego człowieka i najważniejszy jest bezpośredni kontakt z nim i życzliwość. Każdy pacjent jest dla mnie najważniejszy, do każdego podchodzę bardzo indywidualnie, staram się w każdym swoim pacjencie zobaczyć przede wszystkim człowieka, a dopiero potem przypadek medyczny. Bycie lekarzem to coś więcej niż zawód, to powołanie do służby i niesienia pomocy drugiemu.. To pasja i misja jednocześnie. Lekarzem jest się zawsze i przez całe życie, to sposób życia, a nie tylko praca na etacie. To nie jest zawód, który wykonujemy tylko w określonym czasie – to powołanie, do którego zawsze musimy być przygotowani.

LEK. MED. IZABELA LENARTOWICZ
  • Jedna z pacjentek powiedziała, że chciałaby mnie zgłosić do konkursu Anioł Medycyny 2013 – zgodziłam się. Nie przypuszczałam jednak, że aż tylu pacjentów, wyśle zgłoszenie. Nagroda mnie zaskoczyła. Czuję się doceniona. To wyróżnienie to zasługa całego zespołu, z którym współpracuję – za co wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo dziękuję.

LEK. MED. ANNA KOŁACIŃSKA
  • Przyznaję, że byłem bardzo zaskoczony. Nie wiedziałem o nominacji do plebiscytu. Na początku roku zadzwonili do mnie przedstawiciele komitetu organizacyjnego i zaprosili na galę wręczenia statuetki “Anioła Medycyny 2013

DR N. MED. STANISŁAW FRANKOWSKI