Anioł Farmacji jest wśród nas!

Wśród nominowanych do prestiżowej Nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny – jedynej w Polsce nagrody społecznej, non profit, przyznawanej przez pacjentów tym lekarzom i farmaceutom, którym chcą podziękować za ich wyjątkową opiekę i pomoc – znalazła się mgr farm. Edyta Hofman z Apteki
Al. Niepodległości 11a, Kraśnik. Nagroda, której organizatorem jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów. Już po raz czwarty przysyłali swoje zgłoszenia na specjalnych kuponach drukowanych w miesięczniku „Moda na Zdrowie”, który jest partnerem merytorycznym Nagrody, oraz przez stronę fundacja-anioly.org i abczdrowia.pl
Panią Edytę docenili m.in. za to, że zawsze potrafi właściwie doradzić, za jej wrażliwość, fachowość, za to, że doskonale orientuje się w nowościach i wprowadza przemiłą atmosferę w swojej aptece.

– Pacjenci są dla mnie jak dalsza rodzina – mówi nam Edyta Hofman – większość z nich dobrze znam, bo moja apteka jest w małym mieście, na osiedlu. Stała się miejscem promocji zdrowego stylu życia, do czego zachęcam i inspiruję swoich pacjentów. To moja druga, po farmacji, pasja i życiowa misja. Sama jestem wegetarianką, uprawiam aktywność fizyczną, bardzo mnie to interesuje.
Dla osób po sześćdziesiątce prowadzę z koleżanką zajęcia z jogi, nie ma większej satysfakcji niż widzieć, jak ćwiczenia poprawiają ich samopoczucie i stan zdrowia! Prowadzimy też bloga o tematyce zdrowotnej. W aptece zdarza nam się wymieniać przepisami, rozmawiać – przekonuję pacjentów, że odpowiednia dieta i ruch to najlepszy sposób na zdrowie. Bardzo mnie cieszy, kiedy dbają o siebie zgodnie z naturą. Jeśli widzę, że ktoś suplementacją chce zastąpić zdrowe nawyki, odradzam mu ją.
Nie byłoby mnie, gdyby nie pacjenci. Ich problemy motywują mnie do szukania rozwiązań, pogłębiania wiedzy, ciągłego kształcenia się. Bardzo jestem wdzięczna, że zechcieli zgłosić moją kandydaturę do nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny, to dla mnie wielka satysfakcja.
Laureatów nagrody poznamy 10 lutego na uroczystej gali rozdania Nagród Anioły Farmacji i Anioły Medycyny w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Galę uświetni występ Kate Liu, laureatki Konkursu Chopinowskiego, ulubienicy publiczności, która przygotowała repertuar specjalnie na to wydarzenie. Bilety można kupić w kasach Filharmonii lub na bilety24.pl Relacja z uroczystości oraz portrety laureatów znajdą się w marcowym wydaniu „Mody na Zdrowie” oraz na stronie fundacja-anioly.org.(RK)