Jestem dobrej myśli

– Mam wrażenie, że moja praca jest zupełnie zwykła, bez jakichś szczególnych uniesień – mówi Beata Blajer-Olszewska, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z hematologii, z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Jej pacjenci widzą to zgoła inaczej. Zgłaszając kandydaturę pani doktor do nagrody Aniołów Medycyny napisali: „My, chorzy na białaczkę, często nie rozumiemy swojej choroby. Doktor Blajer rzeczowo i spokojnie wszystko tłumaczy, nie okazując zniecierpliwienia. Zależy jej na pacjentach. W razie potrzeby dzwoni, skonsultuje z innym lekarzem. To najlepszy specjalista, jakiego można spotkać, godna zaufania i bezinteresowna”.
– Zawsze wiedziałam, że będę lekarzem. Nigdy nie zastanawiałam się nawet nad inną możliwością, mimo że w mojej rodzinie nie ma takich tradycji. Nominacja do nagrody jest dla mnie potwierdzeniem, że decyzja o wyborze hematologii, jako swojej specjalizacji, była słuszna. Wcześniej chciałam zostać psychiatrą, ale po pół roku pracy w szpitalu psychiatrycznym uznałam, że to jednak nie jest dla mnie. Hematologia okazała się tak fascynującą dziedziną, że czuję, iż w pełni się tu realizuję. Pracuję na niewielkim oddziale, marzymy, aby móc przyjmować więcej pacjentów, tak aby nikt nie musiał czekać kolejce na leczenie. Jestem dobrej myśli, mam poczucie, że w moim zawodzie zmiany idą w dobrym kierunku.